Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
  • Česky
  • Deutsch
tel./fax: +420 415 212 182
mobil: +420 603 818 185
e-mail: skloart@skloart.cz

» Navigace stránky
» Obsah stránky

Spolek Za záchranu kostela sv. Jiljí

    

         Jsme spolek založený za účelem záchrany kostela sv. Jiljí. Opravujeme i nejrůznější křížky, boží muka, pomníčky a Vochlickou rozhlednu. V současnosti dokončujeme opravu  Kostela sv. Jiljí., ve kterém připravujeme jedinečné muzeum vitráží a v podkroví kostela již funguje  regionální muzeum.. Pokud byste nám chtěli jakkoli pomoci ať brigádnicky nefo finančně, budeme nesmírně potěšeni. Svou finanční pomoc nám můžete zasílat na  účet: 182355266/0600.

Tento rok otevíráme turistickou sezónu 2.5.2020 a končíme 25.10.2020

Fotografie  ze všech  proběhlých akcí, včetně textů a tiskových zpráv najdete vždy pod daným rokem, kde jsou ještě tématicky seřazené dle názvů.


 

   V září pak připravujeme netradiční setkání se světovým fotografem Robertem Vano. V sobotu 12.9. od 14 hodin proběhne vernisáž jeho skvělých fotografií s následnou diskuzí o jeho tvorbě, o jeho bouřlivém životě... Proběhne autogramidáda, lidé si budou moci zakoupit nejen některou z jeho knih, ale i autorské fotografie opatřené certifikátem s podpisem a za  velmi příznivých cen. Druhý den bude pak probíhat fotografický workschop, kde se bude lidem individuelně věnovat a zasvěcovat je do tajů fotografického umění. Workschop je zpoplatněn a bude jen pro předem zaregistrované.


  27.9 bude koncert trio Merta, Hrubý , Fencl. Tyto legendy české folkové scény není  ani třeba představovat.
  Na všechny tyto netradiční akce čekáme velkou účast. V kostele však můžeme zajistit jen 70 míst k sezení. Proto, kdo si bude chtít sednout a mít jistotu, že se na koncert dostane, doporučuji, aby si na naší mailové adrese (skloart@skloart.cz), nebo telefonicky (603818185) udělal rezervaci. Díky koronaviru některé dotační programy Ústeckého kraje na kultní akce byly zrušeny. Proto i my jsme museli téměř veškeré akce zpoplatnit, abychom zaplalili náklady spojené s koncerty. Informace jsou na webových stránkách a na facebooku.

Letní vánoční dárek

Již několik let řešíme jak dát do kupy obecní cestu mezi Libyní a Mlýnci - tedy k Vochlické rozhledně. Snaha navazovala na stížnosti turistů tělešně postižených či kondičně slabších a v neposlední řadě na možnost našeho pohodlnějšího servizování objektu. K rozhledně se již totiž nedalo autem dostat. V loňském roce jsme oslovili firmu Strabag, která u Lubence staví dálnici. Šlo o nejpalčivější úsek s největším převýšením, značně vymletý vodou, pod kterým se nachází produktovod vedoucí do vojenského prostoru v délce nějakých 10 až 15 metrů. Vedení firmy okamžitě zareagovalo a slíbilo pomoc. Podmínkou však bylo, abychom vyklučili náletovinu, která již notně uzavírala průchod cesty. S pomocí dobrovolníků a věznice Drahonice jsme zvládli dvě třetiny. Naše ruční nářadí, pilky a kleště však byly velmi amatérské a propletené křoví trnek nad síly dobrovolníků i nářadí. Nakonec jsme museli poprosit pana Mudrocha mladšího z Libyně, jenž se za pomocí svého bagru s nadšením pustil do práce a my měli tak cestu připravenou k opravě. Konečně minulý týden nastoupilo několik strojů, které se pustily do díla. Věděli jsme, že se tam v jeden den ráno začalo něco dít a někdy kolem čtvrté hodiny přišla tajuplná SMS: "Cestu máte hotovou." Sedli jsme do auta a jeli se podívat. Hned za kostelem nám cesta vyrazila dech. Rozšířená, šotolinou pokrytá, upravená, začínala již pár metrů za kostelem a končila kousek před rozhlednou na hranici katastru Lubenec - Vroutek. A tak ještě během jednoho dne byl celý povrch cesty potažen novým krásným povrchem. Jsme nadšeni a firmě Strabag velmi děkujeme. Cesta bude zároveň sloužit i pro novou naučnou stezku, pro kterou výchovný ústav v Buškovicích vytvořil krásné bytelné lavičky. DĚKUJEME! DĚKUJEME
!

 

 


copyright (c) 2008 Vitráže, Tiffany technika, lampy, obrazy, restaurování - SKLOart - Jitka a Richard Kantovi
webdesign: CZ-Online Webdesign  |  internetový obchod: LimeShop  |  webhosting: CZ-Hosting